Úterý 22. června 2021, svátek má Pavla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. června 2021 Pavla

K ranní kávě: Andělé kolem nás

21. 02. 2013 7:52:32
Prý existují. A dokonce nám i pomáhají. Jenže pro většinu z nás jsou bohužel neviditelní.

zdroj: moda.cz

Alespoň jedním očkem je tak zahlédnout! Bělostné perutě, láskyplný úsměv, svatozář jako z mlhoviny perel... Snad jednou...

Zatím vidím kolem sebe úplně jiné bytosti. Pracovně jsem si je pojmenovala po svém:

Prskavec: Na všechno nadává, nikdo nic neudělá dobře, kvůli každé maličkosti se vzteká až i sousedé někdy nadskakuji. Vzhledem k jeho úctyhodnému věku nezbývá, když ho to popadne, jít mu z cesty. A když se to nepodaří, tak dřív než spustí on, spustit první. Chválit ho a chválit a je úplně jedno za co. Pomáhá to.

Držkotlouk: Neustále v opozici, každou vyřčenou větu opraví, protože není „dost pozitivní“. Na rozdíl od Prskavce je to ještě „ušák“ a tak se nabízejí dvě varianty. Buď ho vyrazit, nebo ho nechat přejít na monolog plný lásky, dobroty, altruismu, mouder vyjmutých z různých filosofických směrů a náboženství, prostě mišmaš k nepochopení. Z humánních důvodů (i když se skřípěním zubů), volím variantu druhou.

Hledač: Jako hledač pokladů pase ten můj po pravdě. Po té „jediné pravdě pravdoucí“. Dokonce nelení se jet přes hory a doly, moře a pouště přesvědčit, jestli kniha knih tak trochu nefixluje. Při svém pidiždění nechtěně okopává nohy sobě i svým blízkým. Ono přijít na to, že tu nejryzejší pravdu máme ve svém srdcí a klíč od něho ve svých rukách, někdy trvá celý život (prý i životy).

Altruista: Od malička pomáhal slabším, chudým rozdával co doma našel. Přišla škola, studia, vědomí se rozšiřovalo. Do toho budování kariéry, následné hledání cesty jak skloubit úspěšného umělce s „Člověkem“.To se člověk něco natápe! Platí víc „nepracuješ, tak nejez“ nebo“miluj svého bližního jako sebe samého“? Všechno chce, pokud je dítě dobře vychované, svůj čas.

Neprakta: Člověk dlouho považovaný za „budižkničemu“, který ani nevěděl na co se používá ramínko na šaty. Nejraději seděl doma za oknem a s krajícem chleba v ruce pozoroval dění venku. Domov mu byl nade vše... Zvyknout si na nový, prý ten „lepší“, se mu dlouho nedařilo. Ale zvládl to. Dneska strčí kdekoho do kapsy. Nejen studijními výsledky, ale i hloubkou a velikosti svého srdce.

Miluju svou mámu: Od mala vtipálek, nikoho nikdy nezarmoutil, miláček široké rodiny. Sotva však dospěl, začal kolem sebe sekat jako ježek bodlinami. Pro své zdraví by totiž měl dělat víc než jeho vrstevníci, a to se mu „sakra“ nelíbí. Za to by se mu líbilo najít si partnerku, která by milovala, tak jako on, jeho maminku. Jenže snachy (ty mršky žárlivé) leckdy dokáží mužského donutit k neuvěřitelným počinům a změnit ho k nepoznání. Tak snad mu bude štěstí přát.

V pečováku je jí nejlíp: Kde k tomuhle názoru, při svém mládí, přišel? Proč pátrat? Nebyli jsme v mládí lepší. V patnácti pro nás třicetiletí byli staří, v padesáti mohly „ty fosílie“ klidně na pravdu Boží. Dnes, kdy se člověk dožívá osmdesáti, devadesáti i více let, vyvstává otázka, není-li posílání šedesátiletých do „ústavu“ trochu, jemně řečeno, sobecké.

Jak vidno, bytosti pohybující se kolem mne, nemají křídla, ani svatozář. Přesto je za anděle považuji. I když, jako ti praví andělé, se snaží být občas neviditelní.

Eskymáci mají přísloví. „Až když se pod člověkem prolomí led, pozná pravé přátele.“

A že ten životní led je někdy sakra křehký...

Napsáno pro blog IDNESAutor: Libuše Čiháková | čtvrtek 21.2.2013 7:52 | karma článku: 22.89 | přečteno: 2978x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Dilemata

Trochu čtu, co mi pod ruku přijde, a občas narazím na příběh, u něhož si říkám, že do podobné situace bych se nechtěl dostat a nevím, jak bych ji řešil, kdyby mne něco takového potkalo.

21.6.2021 v 21:20 | Karma článku: 4.71 | Přečteno: 79 | Diskuse

Karel Trčálek

Napadne zítra NATO Rusko jako před 80 lety napadl Hitler Sovětský Svaz?

Před osmdesáti lety poslaly Spojené státy americké do Sovětského svazu Hitlera, aby zničil první stát dělníků a rolníků. Ale díky soudruhovi Stalinovi splakali fašisté nad výdělkem

21.6.2021 v 19:35 | Karma článku: 7.91 | Přečteno: 170 | Diskuse

František Skopal

Testováním zlomeny poslední zbytky hrdosti národa slovenského

Na Slovensku existuje rádio, které o sobě tvrdí, že jako jediné má kuráž. Je to hlavně proto, že hraje pouze rockovou muziku. O rockových interpretech je známo, že jsou značně nekonvenční, nebo až rebelové.

21.6.2021 v 16:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 70 | Diskuse

Jan Pražák

Sex v telefonní budce

„Honzo, dělals to někdy v telefonní budce?“ S touto překvapivou otázkou na mě vyrukovala Maruška minulý pátek, když jsme po práci prchli před nesnesitelným vedrem do příjemného ovzduší klimatizované cukrárny.

21.6.2021 v 14:31 | Karma článku: 19.78 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jakub Moravčík

Každý, kdo je pro svobodu (i po) projevu, musí být Rebornem i Walterem Kraftem

O některých zlých věcech, jako jsou např. odsouzení jedinců za svobodu slovně-obrazového projevu (slovem či např. náboženskými symboly) se musí psát pořád dokola. Jinak tyto svobody definitivně umřou - naší vinou.

21.6.2021 v 12:06 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz